poniedziałek, 23 maja 2016

dzień dziecka z Janod


Zbliżający się, ogromnymi krokami zresztą, dzień dziecka stał się przyczynkiem do naszej ponownej współpracy z francuską firmą Janod. Gama produktów jakie oferuje marka jest bardzo szeroka, a wszystko to w najlepszym designie. 
Julek, jako świeżo upieczony czterolatek, nie jest już takim znowu maluchem, ale też nie jest jeszcze starszakiem więc zainteresować mógłby się tak naprawdę wszystkim. Mnie zaintrygowały gry bo ten dział jest jeszcze ubogi jeśli chodzi o julkowe zabawki. Do tej pory zauważałam, że nie był gotowy do tego typu skupienia, ale myślę, ze przyszedł czas aby nadrobić tę dziedzinę. Nie będzie odkrywcze stwierdzenie, że gry rozbudzają wyobraźnię, myślenie strategiczne, planowanie, trenują koncentrację, współdziałanie i zdrowe konkurowanie ale to są właśnie powody, dla których warto inwestować w tego typu prezenty. Wszystkie wybrane przeze mnie zabawy są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia i według mnie nie mają limitu wiekowego. 


 chińczyk

Klasyczny 'chińczyk' w kosmicznym wydaniu. Plansza z puzzli (70x70) najlepiej sprawuje się na podłodze i skłania do małych akrobacji ;) W zestawie znajduje się osiem drewnianych pionków i kostka. 


wyścigi ślimaków


Kolejna gra również składa się z podłogowej planszy z puzzli (70x70) oraz z czterech drewnianych pionków i dwóch kostek. Gra polega na jak najszybszym dotarciu do końca planszy. Trasaa do mety prowadzi przez sześćdziesiąt trzy pola zwinięte w ślimaczą skorupę, a wyjątkowo szalony design potrafi po drodze naprawdę rozbawić. Muszę dodać, że plansza jest dwustronna i kiedy to odkryliśmy kolejnej, zaimprowizowanej przez nas, zabawie nie było końca :)

rodziny świata


Po prostu przepiękna gra karciana! Jestem nią totalnie zauroczona. Polega ona na zebrania całych rodzin, a jest ich siedem, każda jest z różnych części świata i każda składa się z czterech kart. Wygrywa osoba, której uda się zebrać jak największą liczbę rodzin. Cudowną, dodatkową stroną właśnie tej gry jest to, że zachęca ona do poznawania nowych kultur. Życzymy wszystkim Dzieciakom cudownego Dnia Dziecka i wspaniale spędzonego czasu w rodzinno-przyjacielskim gronie! 
A naszej kochanej cioci Kasi i Filipkowi dziękujemy za super spędzony czas :*

zabawki do wyboru na stronie marki Janod , Janod facebook oraz Janod instagram

6 komentarzy: